Trendy pre rok 2017

29.12.2016

Ak chcete byť trendy a mať svoje bývanie v štýle najnovšej módy, je najvyšší čas zapracovať na kľúčových prvkoch pre rok 2017. Ide o TOP 5 prvkov vybraných špecialistami pre rok 2017, počnúc konštrukciami, dizajnovými prvkami až po rôzne detaily.

Nedávne prieskumy v Amerike ukázali, že až 61% ľudí chce v nasledujúcom roku radikálne zmeniť vzhľad svojho bývania. My na Slovensku v ničom nezaostávame, a preto si v kľude pozrite týchto hlavných 5 myšlienok pre rok 2017.  Šikovní dizajnéri istotne rýchlo zapracujú tieto prvky do svojich návrhov interiérov, či novostavieb. Nechajte sa inšpirovať

Rôzne kovy a omietka

Aj v nasledujúcom roku zostane veľmi populárny industriálny štýl, prejde však drobnou úpravou, zjemní sa a zakomponuje viac moderných prvkov. Biela omietka v kombinácii s kovovými prvkami sa stáva jedným z najvyhľadávanejších prvkov architektonického návrhu - obzvlášť pre svietidlá, zábradlia a dokonca i nábytok. Dodáva ľahký a čistý nádych inak fádnemu niklu či medi a je veľmi univerzálny spôsob ako pridať sofistikovaný štýl miestnosti alebo priestoru.

Návrhári ako je Bernhardt odporúčajú experimentovať s bielymi lesklými omietkami na báze živice, ktoré sú skvelou alternatívou k sádrovým omietkam, ktoré majú aj kratšiu životnosť. Tento štýl je možné kombinovať s čistými sklenenými panelmi a veľkými oknami, priznaným murivom respektíve tmavo šedou či námornicky modrou matnou omietkou. 

Návrat retro materiálov

Dva milované, no neskôr opomenuté materiály budú opäť víriť dizajnérske vody v roku 2017. Terakota a korok môžu pôsobiť ako materiály rokov minulých, oba však prešli obrodou a po sérií rôznych zmien sa na ne môžeme opäť tešiť. Robustné terakotové dlaždice budú dopĺňať interiér kuchýň, zimných záhrad, či dokonca obývačiek, kde oheň dodáva teplo v období dlhých zimných večerov. 

Korok ako obklad stien? Môže to znieť trochu nezvyčajne, ale tento materiál je ideálny pre odhlučnenie priestoru a izolovanie veľkých miestností. Taktiež je veľmi užitočný ako nástenka, kde si môžete pripnúť svoje maľby, kresby, alebo obyčajné odkazy. Skvele vyzerá pri použití na dominantných stenách, poprípade pre rozbitie veľkej rovnej plochy s nevyužitým priestorom. Ak na korok položíme sklo, dostaneme prirodzený, nezvyčajný prístup k nábytku či architektonickým prvkom.

BLACK is BACK

Jasné biele kuchyne z posledných rokov nahradí opäť čierná matná v plnej svojej kráse. Hladký chróm a oceľ budú top materiály pre všetko, od stien a podláh, až po pracovné dosky. Otvorený priestor so žiarivo bielym LED osvetlením a množstvom okien vynikne s výranou čiernou, bez straty svetla a jasu. Ak zvolíte tento štýl, musíte vsadiť na jednoduchosť s troškou neporiadku, preplnený čierny priestor pôsobí stiesnene, až klaustrofobicky. Namiesto toho využite modernú sklopnú pracovnú dosku, skrytú zásuvku, či skrinku ktorú otvoríte jednoduchým zatlačením na dvierka, pre čo najlepšie využitie priestoru a zachovanie otvorenosti.

Kúpeľne s prírodnými prvkami

Kúpeľnové priestory prejdu v roku 2017 veľkými zmenami. Ľudia v dnešnej dobe veľa cestujú a tieto trendy zasahujú aj do dizajnu kúpeľní. Bude to viditeľné hlavne vo využití exotických materiálov v priestoroch wellness, či príliv množstva prírodných materiálov. Tvrdé dreviny budú obľúbenou voľbou pre vane i sprchy, rovnako pre podlahy a obklady stien. Všade kde to priestor dovolí bude snaha priniesť prírodu do interiéru.

Keramika s vzhľadom prírodného dreva bude skvelým doplnkom pre vytvorenie robustnejšieho povrchu. Veľmi dobre sa hodí ku sprchovacím kútom a umývadlám, ale môže byť použitá pre inovatívne pulty a dokonca aj pre špeciálne podlahy. Ak sa Vám nepozdáva drevený vzhľad na veľkých plochách, môžete si vybrať len doplnky v tomto šate - vešiaky, skrine, parapety vyzerajú skvele v prevedení borovice, či palisander. Renovované prvky - sudy, vedierka a palety prispôsobené priestoru, skvele doplnia tento eklektický trend.

Zdroj: www.designrulz.com